Українці здобули золоті медалі на чемпіонаті світу з ушу

18 июля
09:52 2018

У Бразилії на цьогорічному чемпіонаті світу з ушу серед юніорів, який відбувається раз на два роки, змагались за нагороди близько 700 учасників з 40 країн. Україну представляла збірна з 4 спортсменів (двох команд): Даниїл Фещенко, Данило Князєв, Дар’я Люта та Вероніка Морозьонкова. Всі спортсмени представляють Київську область.

Головним тренером збірної було прийнято рішення, що спортсмени будуть готуватися лише в одному виді програми — дуелянь. Але спортсменам було важко сидіти без діла, тож перед початком командних змагань українці спробували свої сили в індивідуальних програмах, де увійшли в ТОП-8 світу.

Проте головними виступами та найяскравішими результатами стали все ж командні змагання з дуелянь. Обидві українські команди залишили суперників далеко позаду! І хлопці, і дівчата здобули золото чемпіонату, тож в далекій Бразилії двічі лунав гімн України.

Як зазначив президент Української федерації ушу Олег Чуканов, такого результату очікували та їхали на змагання за перемогою.

«Варто віддати належне головному тренеру Андрію Ковалю, який вміє підійти до завдання з холодним розумом та тактично вирахувати в чому сила українських спортсменів та в якому напрямку потрібно дотиснути, аби досягти найкращого результату. Вирушаючи на чемпіонат ми розуміли, що наші спортсмени дуже сильні в цих програмах. Ми завжди входимо до трійки, тож ми їхали за золотом, а суперники знали, що ми будемо готові перемагати» — зазначив Олег Чуканов.

Наступні важливі змагання плануються в серпні в Макао, де відбудеться чемпіонат світу з ушу серед студентів. Результат цих змагань може вплинути на участь української команди в універсіаді. Нагадаємо, що минулого року збірна з ушу здобула бронзу на всесвітній універсіаді. Проте участь українців в студентському ЧС стоїть під питанням через фінансові складнощі.

Прес-служба Спортивного комітету України

Це історія: українець Говоров встановив світовий рекорд в плаванні

Український плавець Андрій Говоров встановив новий світовий рекорд на дистанції 50 метрів батерфляєм.

У фіналі змагань в Римі (Італія) Говоров показав час 22,27 секунди. Таким чином, українець на 0,16 секунди поліпшив попередній світовий рекорд, який з 2009 року належав іспанцю Рафаелю Муньос.

"Це історія! Я залишив в ній свій внесок. Я дійсно щасливий показати щось особливе", — сказав Говоров після змагань.

На останньому чемпіонаті світу, який у 2017 році пройшов в Будапешті (Угорщина), Говоров виграв "бронзу".

Говоров завоював третю для України медаль на чемпіонаті Європи

Український плавець Андрій Говоров завоював срібну медаль на чемпіонаті Європи на короткій воді в Копенгагені.

У змаганнях на 50 метрів батерфляєм українець показав другий час, поступившись лідеру всього 0,01 секунди.

Варто відзначити, що ця медаль стала для Андрія восьмою на чемпіонатах Європи на короткій воді. Раніше українець тричі ставав чемпіоном континенту (2011, 2013 і 2015) на 50-метрівці батерфляєм.

Також додамо, що Говоров приніс Україні вже третю медаль на чемпіонаті Європи в Данії. Днем раніше Михайло Романчук здобув перемогу в фіналі запливу на 1500 метрів вільним стилем, а Дарина Зевіна стала другою на 200-метрівці на спині.

Раніше інформаційний портал Знай.Спорт повідомляв, що українці здобули три нагороди на етапі Кубка світу з плавання.